ساپانجا

ساپانجا کجاست؟

ساپانجا ترکیه، مکانی برای دیدن جلوه‌­های گوناگون و زیبای طبیعت و تماشای رنگ‌­های بهشتی در یک نگاه است.

شرق ساپانجا، شهر ساکاریا است و جنوب ساپانجا چشمه بسیار زیبایی به همین نام قرار دارد. علاوه بر چشمه، جنوب ساپانجا کوه‌های سامانلی است و غرب آن هم شهر کوجاایلی که طبیعت زیبای آن تماشایی است. ساپانجا یکی از شهرستان های بسیار کوچک ساکاریا محسوب می‌شود و جمعیت کمی هم دارد. ساپانجا مقصد اول گردشگران در سفر به ترکیه نیست اما اگر با ساپانجا آشنا باشید مقصد بکری برای تجربه آرامش در طبیعت است. ساپانجا در استانبول است و بهترین راه رسیدن به آن استفاده از ماشین است اما اگر تمایل داشته باشید می‌توانید از قطاری که از آداپازی عبور می‌کند، هم استفاده کنید. در سفر به استانبول می‌توانید به سادگی ساپانجا را از نزدیک ببینید. در روستای ساپانجا خبری از هیاهوی شهر، آن هم شهری مانند استانبول نیست. طبیعت بکر روستای ساپانجا شما را شیفته خود خواهد کرد.

هر چند ساپانجا مقصد اول گردشگران نیست اما تماشای ساپانجا در سفر به استانبول می‌تواند سفرتان را جذاب‌تر و به یادماندنی‌تر ­‌کند. استانبول پایتخت گردشگری ترکیه به پر بودن خیابان­‌هایش از گردشگران معروف است. می‌­توان از هیاهوی تنگه بسفر، ایاصوفیه و بازار استانبول گذشت و به یک مکان دنج، آرام و زیبا رسید. نام این محل، روستای ساپانجا ترکیه است.

ساپانجا کم کم دارد لقب نگین شهرهای ترکیه را از آن خود می­‌کند. هر چند ساپانجا شهرت استانبول را ندارد، اما کم­‌کم در حال تبدیل شدن به مقصدی آشنا برای گردشگران است. به گونه‌­ای که هم اکنون، در طول سال 3 برابر جمعیت خود یعنی حدود 120000 نفر از این شهر بازدید می­‌کنند و آرامش را با مناظر دیدنی این شهر تعبیر می­‌کنند.

چگونه می‌­توان به ساپانجا رسید؟

ساده‌­ترین راه رسیدن به ساپانجا حرکت از استانبول با خودروهای سواری است. برای رسیدن به ساپانجا باید از شرق استانبول خارج شوید. اتوبان ساپانجا استانبول، اتوبانی است که معمولا بدون ترافیک از استانبول به ساپانجا می­‌رسد. معمولا می‌­توان آن را در عرض 2 ساعت پیمود و به ساپانجا رسید. این اتوبان ابتدا از شهرک صنعتی استانبول می‌­گذرد، سپس منظره‌ه­ایی از دریا را خواهید دید و دست آخر به نگین سبز ترکیه ساپانجا می‌رسید. ساپانجا جایی است که طبیعتش مکمل تاریخ استانبول است. سفر ساپانجا استانبول می­‌تواند یک سفر کامل باشد.

در ساپانجا چه می­‌بینیم؟

مهم‌ترین جاذبه گردشگری آن، دریاچه ساپانجا است. دریاچه­‌ای زلال که دورتادور آن را گونه­‌های مختلف گیاهی و درختان متفاوت فراگرفته است. دریاچه ساپانجا در میان چمنزارها و دشت­‌های آداپازری واقع شده است. دریاچه توسط کوه­‌ها محصور گشته است. با کنار هم قرار گرفتن چمنزار، جنگل، دریاچه و کوه می­‌توان آن را یک نقاشی که نقاشش طبیعت است، دانست.

مهمترین جاذبه گردشگری ساپانجا، دریاچه آن است. مهمترین جاذبه گردشگری ساپانجا، دریاچه آن است.

اما بجز نشستن در کنار این دریاچه و لذت بردن، می­‌توانید در کنار آن از جاده‌­ای که دور تا دور دریاچه کشیده شده استفاده کنید و کمی قدم بزنید.

در ساپانجا دوچرخه کرایه داده می­‌شود، می­توان یک دوچرخه گرفت و محیط فوق‌العاده دریاچه را رکاب زد. همچنین این امکان وجود دارد که در دریاچه ساپانجا کمی قایق‌سواری کنید.

در نزدیکی ساپانجا، روستای مشکویه قرار دارد. مشکویه بافتی زیبا دارد، اما مهم‌ترین جاذبه آن آبشاری به نام مشکویه است که همه مسافران ساپانجا زمانی را به آن اختصاص می­‌دهند. این آبشار در پارک جنگلی مشکویه قرار دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست.