پارک آبی

۲ پارک آبی استانبول که حتما باید تفریحات آن‌ها را تجربه کنید

هرچند استانبول شهر تمام فصل‌هاست، اما تابستان‌هایش دنیایی دیگری است. این شهر ساحلی که در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره آرام گرفته است، بیش از ۲۰ ساحل برای شنا دارد. اما فقط این ساحل‌ها نیست که این شهر را برای تمام جهان به یک گزینه‌ ایده‌ئال برای سفرهای تابستانی می‌کند، پارک‌های آبی مجهز استانبول خودشان دنیایی است.

اما برویم سراغ اصل مطلب و بهترین پارک های آبی استانبول. ما هم پارک‌های آبی استانبول و امکانات آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و هم آدرس پارک‌های آبی استانبول را روی گوگل‌مپ نشان می‌دهیم تا بدون دغدغه به مقصدتان برسید.

۱- پارک آبی کلاب دلفین استانبول؛ اینجا خوشی و هیجان انتها ندارد

پیش از هرچیز یادتان باشد نباید این پارک‌ها را با آکویریوم استانبول اشتباه بگیرید. حتی فکر سرخوردن از آبشارهای بلند در دل آسمان و افتادن در دل استخر آدم را به هیجان می‌آورد، چه برسد به تجربه واقعی این خوشی‌ها. اگر با کودکان‌تان به این پارک آبی سفر می‌کنید، احتمالا یکی از بهترین و هیجان‌انگیزترین خاطرات کودکی‌اش را برایش رقم می‌زنید. هرچند کودک درون بزرگ‌سال‌ها هم دست کمی از کودکان در خوش‌گذرانی در این پارک نخواهد داشت.

پارک آبی دلفین استانبول

پارک آبی دلفین کلاب استانبول در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و هنوز هم بزرگ‌ترین پارک آبی استانبول است. این پارک آبی در فراهم‌کردن بازی‌های آبی و خوش‌گذرانی در یک روز تابستانی کم نگذاشته است؛ از انواع سرسره‌ها و استخرها و سونامی گرفته تا استخر واترپلو، والیبال ساحلی و زمین تنیس. استخرهای شنای کودکان و بزرگ‌سالان هم جداست، در نتیجه کودکان با همسن‌وسالان خود بیشتر می‌توانند از این تفریح لذت ببرند.

همان طور که از اسمش هم می‌شود حدس زد، این پارک آبی استخر ویژه دلفین‌ هم دارد. در این قسمت از پارک می‌توانید اجرای نمایشی دلفین‌ها و شیرهای دریایی را ببینید و با آن‌ها عکس‌های یادگاری بگیرید.

 

۲- پارک آبی آکوامارینا استانبول

اینجا دیگر کار از شنا و تفریح تابستانی گذشته است. اگر فکر می‌کنید آدرنالین خونتان پایین آمده و باید خودتان را غرق در هیجان کنید، پس بهتر است خودتان را در پارک آبی آکوارمارینا استانبول مهمان هیجان‌های فراموش‌نشدنی کنید.

این پارک آبی در محله اروپایی بویوک‌چکمجه استانبول، یکی از منطقه‌های لوکس و شیک قرار دارد. پارک آبی آکوامارینا خارج از شهر است و پشت فرودگاه آتاتورک قرار دارد.

امکانات پارک

امکانات این پارک از جاهای دیدنی استانبول مثل سرسره و استخرها برای گروه‌های سنتی مختلف متفاوت است و به همین خاطر این پارک یک گزینه فوق‌العاده برای تفریح خانوادگی است. هر یک از اعضای خانواده می‌توانند متناسب با سنشان خوش بگذرانند.

در کنار استخرهای شنای بزرگ‌سال‌ها، صندلی و چتری ساحلی چیده شده است و بعد از شنا می‌توانید ریلکس کنید و آفتاب بگیرید. انواع استخرهای پارک مارینا شامل استخر المپیک، استخر مخصوص بچه‌ها، استخرهای بزرگ و کوچک است. در کنار استخرها دی‌جی‌ حضور دارد که موسیقی مناسب با حال‌و‌هوا را پخش می‌کند و شور و هیجان بیشتری به این روز تابستانی شما می‌دهد.

انواع سیاه‌چاله‌های آب، رودخانه دیوانه، سرسره‌های بزرگ، حمام‌های تفریحی و سقوط آزاد به داخل آب از دیگر تفریح‌های این پارک آبی است. این پارک هر روز ظرفیت پذیرش ۳۰۰۰ بازدیدکننده را دارد.