مرکز خرید اوت لت ونیزیا

آدرس: محله قاضی عثمان پاشا، کارا دنیز، اسکی ادیرنه  

مراکز خرید استانبول در قسمت اروپایی

شهر استانبول به‌دلیل قرار داشتن در مرز دو قاره آسیا و اروپا به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم می‌شود. هرکدام از این قسمت‌ها خصوصیت‌های خاص خود را دارند که مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. بخش آسیایی استانبول خلوت‌تر از قسمت اروپایی این شهر و هزینه اقامت در هتل‌های آن نیز به مراتب ارزان‌تر است، اما به‌دلیل قرار داشتن جاذبه‌های بیشتر در بخش اروپایی، گردشگران تمایل به اقامت در این منطقه دارند. خیابان استقلال و میدان تقسیم که از معروف‌ترین مناطق گردشگری استانبول هستند، در بخش اروپایی این شهر قرار گرفته‌اند. در این بخش به معرفی معروف‌ترین مراکز خرید استانبول در قسمت اروپایی می‌پردازیم.

 


دریاچه مصنوعی پاساژ ونیزیا استانبول در شب

مرکز خرید ونیزیا را به‌عنوان یکی از زیباترین اوت لت‌های استانبول می‌شناسند. این مرکز خرید در منطقه کارادنیز در محله عثمان پاشا قرار دارد و در ساخت آن از ساختار شهر ونیز ایتالیا الگوبرداری کرده‌اند. داخل مرکز خرید ونیزیا دریاچه‌ای مصنوعی میان فروشگاه‌ها تعبیه کرده‌اند که قایق‌هایی نیز در آن تردد می‌کنند. این قایق‌های پارویی مسافران، بازدیدکنندگان و گردشگران علاقه‌مند به گشت‌وگذار با قایق را در محوطه داخل پاساژ می‌گردانند. در میان قایق‌سواری خود می‌توانید از فروشگاه‌ها خرید کنید و دوباره سوار قایق شوید.

در مرکز خرید ونیزیا انواع برندهای معتبر جهانی را خواهید دید. از میان برندهای فعال در این پاساژ می‌توان به ماوی، ال سی وایکیکی، کوتون، نایک، آدیداس، گلدن رز و دفاکتو اشاره کرد. این پاساژ تجاری نیز مانند بسیاری دیگر از مراکز خرید استانبول رستوران‌ها و فست فودهای مختلفی دارد که می‌توانید در آن‌ها از غذاهای سنتی ترکیه گرفته تا انواع غذاهای بین‌المللی را سفارش دهید.

قایق سواری گردشگران در پاساژ ونیزیا استانبول

پاساژ ونیزیا سالن سینما و مراکز تفریحی مناسب برای کودکان نیز دارد. وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول دسترسی مناسبی به این منطقه دارند و با توجه به محل اقامت خود می‌توانید با استفاده از مترو، تراموا و خطوط اتوبوسرانی خود را به مرکز خرید ونیزیا برسانید. در سفر به استانبول حتما زمانی را برای بازدید از این مرکز خرید زیبا اختصاص دهید، این پاساژ امتیاز بالایی درنظرسنجی از گردشگران خارجی کسب کرده است.