بازار بزرگ استانبول کاپالی چارشی

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی)

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۶ عصر

آدرس: فاتح، بیازیت، خیابان کالپاکچیلار (مشاهده روی نقشه)

بازارهای استانبول از پرطرفدارترین مراکز خرید در این شهر هستند. از بازار بزرگ استانبول گرفته تا بازارهای هفتگی و روزانه در این شهر فعالیت می‌کنند. در این بازارها انواع وسایل خانگی، پوشاک، خوراکی و سوغات و وسایل دستی فروخته می‌شوند. بازار بزرگ استانبول قدمت بالایی دارد و سنتی‌ترین مرکز خرید در پایتخت ترکیه به حساب می‌آید.

بازار کاپالی چارشی که همان بازار بزرگ سنتی شهر استانبول است را به‌عنوان قدیمی‌ترین بازار این شهر می‌شناسند. معماری زیبای بازار بزرگ استانبول با راهروهایی سرپوشیده و وجود بیش از ۶۰۰۰ مغازه یکی از جاذبه‌های اصلی استانبول به شمار می‌رود. این بازار در مرکز شهر استانبول قرار دارد و انواع مغازه‌های پارچه فروشی، طلا فروشی، نقره فروشی، فرش فروشی، پوشاک، محصولات تزیینی، چرم فروشی و محصولات مسی و برنزی در آن به چشم می‌خورند.

بازار بزرگ استانبول در روزهای یکشنبه تعطیل است. این بازار در بخش اروپایی شهر قرار دارد و در میان گردشگران خارجی با نام «گرند بازار» نیز شناخته می‌شود. بازار بزرگ استانبول ورودی‌های مختلفی دارد که هرکدام با رنگ مشخصی مغازه‌های مختص محصولات مشابه را نشان می‌دهند. به‌طور مثال رنگ زرد مخصوص راسته طلا فروشان، رنگ سبز فرش فروشان، رنگ بنفش پارچه فروشان و رنگ قهوه‌ای برای عتیقه فروشان است. همچنین برای خرید ظروف مسی به ورودی نارنجی رنگ، محصولات نقره ورودی خاکستری و برای خرید سوغات به ورودی‌های صورتی رنگ وارد شوید. با توجه به گستردگی این بازار می‌توانید برای بازدید از بخش مورد نظر خود برنامه‌ریزی کنید تا زمان زیادی از دست ندهید.