مرکز خرید اولیویوم استانبول

آدرس: زیتون بورنو، محله گوگالپ، خیابان معمر اکسوی  

مراکز خرید ارزان در استانبول

مرکز خرید اولیویوم یکی از معروف‌ترین و شلوغ‌ترین مراکز خرید استانبول است که در بخش اروپایی این شهر قرار دارد. این مرکز خرید در منطقه «زیتون بورنو» واقع شده است که از آن با نام محله‌ای متوسط برای اقشار کم درآمد یاد می‌کنند. مرکز خرید اولیویوم از اوت لت‌های پرطرفدار در استانبول به حساب می‌آید که از سال ۲۰۰۰ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و در طول هفته از چندین هزار گردشگر میزبانی می‌کند.

در مرکز خرید اولیویوم بیش از ۱۴۰ فروشگاه در چهار طبقه قرار گرفته‌اند و در میان آن‌ها برندهای مطرح ترکیه و سایر کشورهای اروپا به چشم می‌خورند که از میان آن‌ها می‌توان نایک، آدیداس، ال سی وایکیکی، کوتون، زارا، ماوی و دفاکتو را نام برد. رستوران‌های بین‌المللی و فست فودهای متنوعی مانند برگر کینگ، مک دونالدز و کی‌اف‌سی نیز در این مرکز خرید شعبه دارند. به‌جز فروشگاه‌های تجاری در این پاساژ مراکز فرهنگی و تفریحی دیگری مانند سالن‌های سینما، تئاتر و بولینگ دایر هستند.

برای رفتن به مرکز خرید اولیویوم راه‌های مختلفی دارید که با توجه به محل اقامت خود می‌توانید بهترین مسیر را انتخاب کنید. خطوط اتوبوسرانی، مترو و تراموا در نزدیکی پاساژ الیویوم ایستگاه دارند. برای رسیدن به این مرکز خرید با مترو باید خود را به خط مارمارای برسانید و درایستگاه کازلی چشمه پیاده شوید. تراموای خط باهچه شهیر نیز شما را به مرکز خرید الیویوم می‌رساند.